WHAT DOES کارشناس خودرو MEAN?

What Does کارشناس خودرو Mean?

What Does کارشناس خودرو Mean?

Blog Article

بررسی کابین و وسایل و تجهیزات موجود در آن، یکی دیگر از وظایف کارشناس خودرو به حساب می‌آید. این تجهیزات عبارت‌اند از:

در هنگام خرید خودرو دست دوم باید از اصل یا تعویضی بودن قطعات مطمئن شد. به دلایل مختلف مثل تصادف یا خرابی، مالک خودرو مجبور به تعویض قطعات می‌شود. کارشناس خودرو با بررسی موم به‌کاررفته در قطعات، لولاها و پیچ‌ها، تفاوت رنگ فابریک با قطعه تعویضی، بررسی ضخامت رنگ قطعه و بررسی آستر قطعات تعویضی می‌تواند آن‌ها را شناسایی و در گزارش کارشناسی درج کند.

کارشناسی رسمی قیمت‌گذاری خودرو کارکرده و دست دوم بر اساس پارامترهای مختلفی مثل سال تولید، مدل خودرو، رنگ خودرو، معایب و نقص‌ها و… انجام می‌شود.

در روش اول، یک کارشناس در محل تعیین‌شده توسط متقاضی حاضر می‌شود و در محیطی غیراستاندارد و حتی گاهی در پارکینگ منزل بدون نور کافی یا کنار خیابان، وسیله نقلیه را کارشناسی می‌کند.

این دستگاه‌ها مجهز به کامپیوترهای هوشمندی هستند که از طریق آن می‌توان نقاط اصلی خودرو نظیر گیربکس، قطعات برقی، ترمزها، سیستم خنک کننده، قطعات حیاتی موتور و غیره را عیب یابی کرد.

از آنجا که فرایند کارشناسی ممکن است در موارد کمی با خطا نیز مواجه باشد، امکان شکایت و رسیدگی به این موضوع در کارنامه وجود دارد.

یکی دیگر از مراحل کارشناسی خودرو دست دوم، تست رانندگی است. در این مرحله، کارشناس مسافتی را با خودرو طی می‌کند تا از عملکرد بخش‌های مختلف مثل سیستم تعلیق، ترمزها، فرمان، گیربکس، شتاب‌گیری و… مطلع شود.

تست تعلیق: وضعیت ترمزگیری ماشین، ترمز دستی، دیسک‌های عقب و جلوی ماشین، و همچنین وضعیت فرمان در تست تعلیق بررسی می‌شوند.

بلاگفرصت‌های شغلیقوانین و مقرراتدرباره کارنامهحریم خصوصی

این روزها به‌دلیل قیمت‌های بسیار بالای خودروها، کمتر کسی قادر است خودروی صفر بخرد. هنگام خرید خودروی کارکرده، لازم است از سلامت ماشین مطمئن شوید.

در دوره‌های آموزش کارشناسی خودرو با یادگیری تکنیک‌های بررسی سیستم‌های داخلی خودرو و بررسی شاسی می‌توانید در این امر متخصص شوید.

تست چراغ‌ها: وضعیت تمامی چراغ‌های ماشین، به‌خصوص چراغ‌های عقب، جلو، راهنما و ترمز، بررسی می‌شود. نتظیمات زاویه چراغ‌ها نیز در این مرحله چک می‌شود.

اسکنرهای تشخیصی، مولتی‌متر و دستگاه‌های تراز: این ابزارها می‌توانند اطلاعات ارزشمندی درباره عملکرد سیستم‌های مختلف خودرو ارائه دهند و به‌سرعت هر مشکلی را شناسایی کنند.

یکی از حیاتی‌ترین بخش‌هایی که کارشناس خودرو توجه زیادی به آن دارد، کارشناسی بدنه خودرو کارشناس ماشین است. در این نوع بررسی، هرگونه تغییر نظیر:

Report this page